چه بیماری هایی با تحریک نوری درمان می شوند ؟

چه بیماری هایی با تحریک نوری درمان می شوند ؟

تحریک نوری، درمانی است که از طول موج های خاص نور مادون قرمز و نزدیک به مادون قرمز، برای کمک به بهبودی بدن و درمان بیماری ها استفاده می کند. از آنجایی که تحریک نوری، روی تک تک سلول ‌های بدن کار می ‌کند، مزایای زیادی را به همراه دارد و به افرادی با طیف گسترده ‌ای از بیماری ها کمک می‌ کند.

در واقع، درمان بیماری ها با تحریک نوری، غیر سمی، غیر تهاجمی و بی خطر است و هیچ عوارض جانبی ندارد، بنابراین یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال یک راه حل طبیعی برای درمان بیماری ها و مشکلات خود هستند.

به طور کلی، تحریک نوری، مملو از مزایای سلامتی است که با بهبود کیفیت خواب، کاهش افسردگی، کند کردن روند پیری، کاهش التهاب و تامین انرژی بیشتر، رفاه و طول عمر را افزایش می ‌دهد. در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات بیشتر در رابطه با درمان بیماری ها با تحریک نوری کسب کنید.

 

چه بیماری هایی با تحریک نوری درمان می شوند ؟

تحریک نوری چیست؟

تحریک نوری، یکی از روش های درمانی تقریبا جدید است که با استفاده از نور مادون قرمز، برای تحریک، التیام، بازسازی و محافظت از سلول ‌هایی در بدن است که یا آسیب دیده‌ اند، یا در حال انحطاط هستند یا در معرض خطر مرگ قرار دارند.

در طی یک جلسه درمان بیماری ها با تحریک نوری، فوتون های نور از طریق پوست سر و جمجمه وارد مغز می شوند که اثرات بسیاری را به همراه خواهند داشت. یکی از تاثیرات این است که در میتوکندری ها، نیروگاه انرژی تمام سلول های ما دیده می شود. نور می تواند عملکرد میتوکندری را افزایش دهد که منجر به افزایش تولید انرژی می شود. علاوه بر این، تحریک نوری، باعث گشاد شدن رگ ‌های خونی شده و جریان خون بیشتری در مغز ایجاد می کند (به این معنی که اکسیژن بیشتری به مغز می ‌رسد که عملکرد را بهبود می ‌بخشد). علاوه بر این، درمان بیماری ها با تحریک نوری، باعث ایجاد اثرات آنتی اکسیدانی، جلوگیری از مرگ سلولی و کاهش التهاب نیز می شود.

 

چه بیماری هایی با تحریک نوری درمان می شوند ؟

برای اینکه بدانید درمان بیماری ها با تحریک نوری دقیقا بر روی چه نوع مشکلات و بیماری هایی اثرگذار است، ادامه مطلب را با دقت بخوانید:

 

کاهش التهاب

تحریک نوری، به سلول‌ های بدن کمک می ‌کند تا آلودگی ناشی از برخورد با فشارهای محیطی، فیزیکی و احساسی را پاک کنند. مانند تیمی از کامیون ‌های زباله در سلول‌ های شماست که چشم ‌انداز تمیزی را پشت سر می‌ گذارند تا بافت ‌ها بتوانند به راحتی نفس بکشند.

کاهش درد

نور نزدیک به مادون قرمز، باعث تسکین درد کوتاه مدت شده و با شروع اثرات ضد التهابی تغییرات طولانی مدت احساس می شود.

 

درمان عفونت کووید 19

شواهد موجود نشان می دهد که تحریک نوری، به ویژه نور مادون قرمز، یک راه امیدوار کننده در درمان عفونت COVID-19 COVID است. در واقع، این روش درمانی، از طریق کاهش التهاب ریوی و افزایش اکسیژن رسانی، قادر به درمان آسیب های حاد ریه و ARDS است و تاثیر خوبی نیز در بازسازی بافت های آسیب دیده دارد. علاوه بر این، تحریک نوری را می توان در مراحل اولیه و اواخر کووید-19 به کار برد و طبق تحقیقات موجود در این زمینه، می تواند به عنوان ابزار پیشگیری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

انرژی بیشتر

تحریک نوری، نحوه استفاده سلول های بدن از اکسیژن برای تولید سوختی به نام ATP را بهینه می کند و از این طریق باعث می شود تا انرژی بیشتری در طول روز داشته باشید.

 

خواب بهتر

بسیاری از افرادی که الگوهای خواب نامناسبی را تجربه می کنند، به بهبود استراحت با استفاده از تحریک نوری، اشاره کرده اند. این افراد اغلب احساس خستگی کمتری را گزارش کرده اند و همچنین دوره‌ های طولانی ‌تری از خواب عمیق را تجربه خواهند کرد.

 

بهبود گردش خون

روند حذف آلودگی های سلولی، باعث افزایش جریان خون می شود. بیماران اغلب پس از درمان با تحریک نوری، احساس سوزن سوزن شدن و برافروختگی را تجربه می کنند و این یک تقویت اضافی برای بهبود گردش خون است.

 

بهتر و سریع تر شدن شرایط بهبودی

همان فرآیندهایی که باعث افزایش انرژی می شوند، گردش خون را بهبود می بخشند و التهاب را کاهش می دهند، همچنین می توانند محیط بهینه ای را برای ترمیم و تکثیر سلول ها فراهم کنند. در واقع، تحریک نوری، توانایی بدن برای التیام خود را بهتر می کند و این به معنای زمان ریکاوری کمتر پس از تمرین، بهبودی سریعتر پس از تمرین سخت و ریکاوری سریعتر پس از آسیب است.

 

بهبود خلق و خو، کاهش استرس

یکی دیگر از تاثیرات درمان بیماری ها با تحریک نوری این است که باعث ایجاد آرامش و شادابی بیشتر شده و تاثیر خیلی خوبی در بهبود خلق و خو، کاهش استرس و ایجاد حال و هوای بهتر است. به طور کلی، تحقیقات بالینی نشان داده است که نور نزدیک به مادون قرمز، تاثیر مثبتی بر حافظه، حرکت و ثبات خلق و خو دارد.

 

درمان فراموشی و زوال مغز

در سراسر جهان، حدود 55 میلیون نفر مبتلا به زوال عقل و فراموشی هستند که بیش از 60 درصد آنها در کشورهای با درآمد کم و متوسط زندگی می کنند. تحقیقات انجام شده در مورد اثربخشی تحریک نوری در درمان فراموشی نشان می دهد که این روش، به طور بالقوه نه تنها می تواند به بهبود علائم خاصی از زوال عقل کمک کند، بلکه می تواند یک درمان پیشگیری کننده نیز باشد!

 

تسکین علائم

افراد مبتلا به تشخیص های پیچیده مانند فیبرومیالژیا و بیماری های خود ایمنی، اغلب برای یافتن ترکیب مناسبی از درمان های موثر و عوارض جانبی قابل تحمل تلاش می کنند. درمان بیماری ها با تحریک نوری، غیر سمی و بدون عوارض جانبی است و می تواند بسیاری از علائم مرتبط با بیماری های خود ایمنی را تسکین دهد.

 

زیبایی پوست

تحریک نوری به افراد کمک می کند تا از درون سلامتی خود را حفظ کنند، این موضوع باعث می شود تا نتایج قابل مشاهده در بیرون از بدن و روی پوست انها دیده شود. از نظر بالینی ثابت شده است تحریک نوری، می تواند بافت و رنگ پوست را بهبود بخشد و افرادی که تحت درمان با تحریک نوری قرار می گیرند، پوست صاف تر را پس از چند جلسه درمان، خواهند داشت.

 

کمک به مدیریت وزن

همانطور که می دانید، متابولیسم بدن فرآیند پیچیده ای است و عواملی مانند خواب، گردش خون، خلق و خو و ریکاوری همگی نقش موثری در بهبود متابولیسم بدن و مدیریت وزن دارند. از تاثیرات درمان بیماری ها با تحریک نوری این است که به هر یک از این مؤلفه ها می پردازد و می تواند یک روش ارزشمند در تغییر سبک زندگی برای مدیریت وزن باشد.

 

دستگاه نورنیک، بهترین دستگاه برای درمان بیماری با تحریک نوری

اگرچه روش های مختلفی برای بهره مندی از درمان بیماری ها با تحریک نوری وجود دارد اما تیم متخصص نورونیک (Neuronic)، دستگاه های سلامتی را توسعه داده اند که نور نزدیک به مادون قرمز نزدیک را ارسال می کنند. هدف این تیم، تقویت و نظارت بر مهمترین اندام یعنی مغز است و در حال تبدیل جدیدترین تحقیقات به دستگاه های هوشمند پزشکی در آینده هستند.

دستگاه نورونیک از جمله دستگاه های فوق العاده جدید برای تحریک نوری است و کلینیک دکتر فریدی، اولین و تنها کلینیک در تهران است که به این دستگاه مجهز بوده و می توانید برای درمان بیماری ها با تحریک نوری، به کلینیک دکتر فریدی مراجعه کنید.

خانم دکتر فریدی، روانشناس و نوروتراپیست هستند و در زمینه درمان انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند تکانشگری، بیش فعالی، اوتیسم، اضطراب، افسردگی، وسواس، پرخاشگری، اعتیاد، صرع، اختلال حافظه، اختلالات گفتاری و توانبخشی سکته مغزی تخصص دارند و درمان هایی که برای این اختلالات مورد استفاده قرار می دهند از طریق تکنولوژی هایی جدیدی همچون تحریک نوری، نقشه مغزی QEEG، نوروفیدبک به شیوه نوین لورتا و تحریک مغزی است که اثربخشی بسیار عالی در درمان این اختلالات خواهند داشت.

برای ارتباط با خانم دکتر فریدی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

  • آدرس: تهران سعادت آباد خ ٢٨غربي پلاك ٧٦
  • شماره تماس: 02128428890 –  09014020479

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.