درمان بدون دارو با اس لورتا

درمان بدون دارو با اس لورتا

درمان بدون دارو به روش اس لورتا توسط دكتر فرناز فريدی

مرکز نوروفیدبک دکتر فریدی، در شهر تهران از نوروفیدبک اس لورتا برای درمان استفاده می کند. این دستگاه به روزترین و قویترین دستگاه نوروفیدبک می باشد و استفاده از آن سبب کاهش تعداد جلسات و نیز افزایش کیفیت بازدهی درمان می گردد.

تحریک مغناطیسی مغز (rTMS)

بهترین روش درمانی غیر دارویی در درمان اختلال افسردگی و وسواس می‌باشد که مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. از این روش به منظور درمان اختلال افسردگی مقاوم به درمان، اختلال دو قطبی و وسواس استفاده می‌شود.

دلیل استفاده از اس لورتا نوروفیدبک

زمانی که نوروتراپیست از مراجع، نقشه مغزی برای شروع درمان نوروفیدبک می گیرد، دو مورد شدت هر موج مغزی و دیگری نحوه روابط بین نقاط مغزی را مشاهده می کند. حال درمانگر ممکن است در مواردی از روش درمان با اس لورتا نوروفیدبک استفاده نکند که صرفا مشکل در شدت امواج در یک نقطه یا چند نقطه مغزی خاص باشد که در آن صورت می تواند از نوروفیدبک لورتا معمولی استفاده کند.

نوروفیدبک چگونه مغز را تنظیم می‌کند؟

نوروفیدبک کارکرد مغز را به صورت امواج مغزی ترجمه کرده و سپس آن امواج را در قالب عناصر بازی کامپیوتری یا فیلم نشان می‌دهد.
دستگاه این امواج مغزی را به شکل‌های مختلف نشان می‌دهد.
روی مانیتور مقابل درمانگر، امواج مغزی به شکل ستون‌های رنگی دیده می‌شوند. هر ستون موج خاصی را نشان می‌دهد.
در کودکان ADHD زیادتر بودن امواج تتا و بتا2 نسبت به حالت طبیعی، به ترتیب باعث حواس‌پرتی و اضطراب می‌گردد.
از طرفی ضعف هماهنگی حسی حرکتی در این کودکان نشانه کاهش موج SMR است، بنابراین در درمان این کودکان امواج تتا و بتا2 را سرکوب و SMR را تقویت می‌کنند.

” مزیتهای درمانی اس لورتا در مقایسه با درمان داروئی”

1- دارو درمانی را می شود به اصلاح نمره چشم با عینک مقایسه کرد تا زمانی که عینک بر روی چشم است دید خوب است ولی به محض اینکه عینک از روی چشم برداشته می شود، بیمار از نظر بینایی مثل وضعیت قبل از درمان می شود.

یعنی دارو درمانی تنها علائم را موقتا از بین می برد ، مانند درمان بیماری هایی نظیر ADHD یا بیش فعالی و OCD یا وسواس و … که به محض قطع دارو مجددا بیماری عود می کند. در صورتی که درمان با نوروفیدبک پایدارتر است.

2- نداشتن عوارض جانبی و اثرات سوء بسیاری از داروها.

3- تنظیم کل فعالیت مغز در نوروفیدبک.

“لیست بیماری های قابل درمان با نوروفیدبک اس لورتا “

1- بیش فعالی کودکان و بزرگسالان ( ADHD ) و (ADD)
2- عدم کنترل ادرار در خانمها
3- اضطراب و تعریق دستها
4- دردهای مزمن
5- بیماری صرع
6- میگرن
7- فشارخون
8- بیماری وسواس
10- بیماریهای طیف اوتیسم
11- اختلالات خواب
12- اختلال در یادگیری
13- تیکها
14- افزایش مهارتهای ورزشی
17- افسردگی
18- استرس

” روش انجام نوروفیدبک ؟”

در این روش شما در مقابل یک مانیتور می نشینید و الکترودی که روی سر شما قرار دارد امواج مغزی شما را دریافت و به کامپیوتر هدایت می کند .
حالا شما با دیدن امواج مغزی خود روی صفحه مانیتور می توانید به تنظیم و کنترل آنها بپردازید و در تمام این مراحل درمانگر در کنار شما نشسته و به شما یاد می دهد که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

درواقع نوروفیدبک شما را قادر به دیدن دنیای درون مغزتان می کند، به عنوان مثال در صفحه مانیتور شما یک شکل شبیه سازی شده امواج مغزی را به شکل یک بازی می بینید و با نگاه کردن به صفحه مانیتور و بدون استفاده از دست شروع به بازی می کنید.

دستگاه الگوهای امواج مغزی شما را پردازش می کند و در صورتیکه این الگوها مناسب باشد شما در بازی به جلو خواهید رفت و در غیر اینصورت شکست می خورید ،به این ترتیب شما یادمیگیرید که مثلا در شرایط اضطراب چگونه می توانید مغز خود را طوری تنظیم کنید که آرامش جایگزین اضطراب شود.

کلینیک روانشناسی دکتر فریدی اولین و معتبرترین مرکز درمان بدون دارو با اس لورتا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.