کلینیک بیش فعالی

 

اختلال بیش فعالی

کلینیک بیش فعالی
مرکز درمان بیش فعالی کودکان در تهران
این اختلال با دو نشانه اصلی کم توجهی، بیش فعالی/تکانشگری شناخته می شود. کودکان دارای این اختلال نمی توانند بر روی جزییات تمرکز کنند و مرتب دچار خطاهای بی دقتی می شوند.

آنها یکجا بند نمی شوند.دایما در جای خود وول می خورند یا دست و پایشان را تکان می دهند. پیروی از قوانین و رعایت نوبت برای آنها دشوار است. بی اجازه در کلاس راه می روند یا صحبت می کنند.

رویاپردازی و خیالبافی های مداوم از دیگر خصوصیات این کودکان است. فراموشکاری و جا گذاشتن وسایل در مدرسه و گم کردن آنها امری شایع در این کودکان محسوب می شود.

 

علائم بيش فعالي چيست ؟

 

ویژگی های عمده این اختلال شامل تحرک و فعالیت بیش از حد، تکانشگری و مشکل توجه و تمرکز می باشد. علائم اختلال با عملکرد طبیعی کودک در منزل و مدرسه تداخل پیدا می کند.
این بچه ها به طور مکرر توسط والدین، معلمین و اطرافیان به دلیل رفتارهای ناپخته و تکانشی خود سرزنش می شوند و این مسئله تاثیرات سوء بر اعتماد به نفس آنها دارد.

اختلال بیش فعالی در پسران شایع تر از دختران است و سن شروع بیماری قبل از 7 سالگی می باشد.

نشانه های بیش فعالی شامل پر جنب و جوشی، ناتوانی در یکجا نشستن،وول خوردن،بالا رفتن از بلندی،پرسرو صدایی هنگام انجام کارها و بازی،پر حرفی،ناتوانی در انتظار برای نوبت و وسط حرف پریدن و مداخله در صحبت های دیگران است.

نشانه های نقص توجه شامل ناتوانی در تمرکز روی کارها و تکالیف،بی دقتی،جا گذاشتن وسایل، بی توجهی به صحبتها،حواس پرتی،بی علاقگی به فعالیتهای نیازمند به توجه و تمرکز و صرف زمان و فراموشکاری است.

لازم است برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند روش درمانی در کنار هم به کار برده شوند.
یکی از بهترین روش ها استفاده ازاس لورتا نوروفیدبک است.

که نوعی روش درمان غیر دارویی و بی عارضه است و از طریق اصلاح الگوی امواج مغزی می تواند توجه و تمرکز و روش درست تمرکز را در کودک تقویت کند.

?توصیه می شود که به محض تشخیص،درمان مناسب صورت بگیرد.

بهترین مرکز درمان بیش فعالی در تهران

 درمان فوری در بهترین مرکز درمان بیش فعالی و اختلالات یادگیری بدون دارو

کلینیک درمان بیش فعالی و نقص توجه

درمان بیش فعالی و بی توجهی کودکان با تکنیک نوروفیدبک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.