نوروفیدبک به روش نوین لورتا

مركز مشاوره روانشناسی و نوروفیدبك به روش نوین لورتا

دكتر فرناز فریدی-روانشناس و نوروتراپیست
روش نوین لورتا نسل پیشرفته نوروفیدبك می باشد كه برخلاف نوروفیدبك كلاسیك قسمتهای عمیق را درگیر می كند و به همین دلیل اثربخشی بیشتر و پایدارتری نسبت به روشهای قدیمی دارد. با استفاده از لورتا می توان قسمتهایی از مغز مثل آمیگدال كه منطقه ای در عمق مغز بوده و عامل ایجاد و تولید هیجانات بخصوص هیجان ترس و اضطراب است را تعدیل و اصلاح كرد. این روش قابل مقایسه با روش پیشرفته تر دیگر نوروفیدبك به نام fMRI نوروفیدبك است كه بسیار گرانقیمت است و در امریكا و اروپا انجام میشود. با اینحال، لورتا می تواند با همان دقت مكانی در مغز و با سرعت ٢٤برابر بیشتر از fMRI باعث تاثیر گذاری سریع تر و كیفیت درمانی بهتر می شود.
این روش درمانی، بدون دارو انجام میشود و هیچگونه شوك برقی وارد نمیشود. صرفا امواج مغزی ثبت و تقویت میشوند.
روش لورتا، برای درمان انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند بیش فعالی،عدم تمركز،اختلال یادگیری،اوتیسم،اضطراب،وسواس، افسردگی، میگرن و سردردهای تنشی، پرخاشگری، اختلال خواب، اختلال حافظه،اعتیاد،صرع، اختلالات گفتاری، افازی، فراموشی، پروتكل درمانی دارد.
بعلاوه از لورتا میتوان برای بهبود عملكرد و افزایش هوش و توان ذهنی نیز استفاده كرد.

نوروساینس نوین نشان داده است که ما می ­توانیم با استفاده از ظرفیت انعطاف پذیری نورونی، باورها، نگرشها، هیجانات و رفتارهایمان را تغییر دهیم. برنامه تقویتی نوروفیدبک در واقع به مغز یاد می دهد که بهتر است چگونه کار کند تا عملکرد بهینه ای داشته باشد. نوروفیدبک عمقی مغز، نسل جدید و پیشرفته نوروفیدبک برای تربیت مغز است. در این روش بدلیل اینکه از تصویربرداری دقیق تر استفاده می شود، تعداد جلسات درمانی نسبت به نوروفیدبکلورتا کمتر است. این روش درمانی روشی مکمل و یا حتی جایگزین برای دارو است. صرفا امواج مغزی با توجه به نوع اختلال ضبط و تقویت میشوند.

مقالات بیشماری اثربخشی این روش درمانی را نشان داده اند. علاوه بر درمان، از لورتا می توان برای تقویت و بهبود عملکرد ذهنی و هوش افراد نیز استفاده کرد و می تواند برای مدیران، هنرمندان، داوطلبان کنکور و کسانی که داری مشاغل حساس هستند، مفید باشد.

اسم کامل نوروفیدبک، در واقع نوروفیدبک لورتا بر اساس نمره Z و  QEEG (نقشه مغزی) است.

QEEG تصویری از فعالیت مغز است. ما از این تصویر استفاده می کنیم که برنامه نوروفیدبک را برای اهداف درمانی تنظیم کنیم. بعد از جلسات درمانی، یک نقشه مغزی دیگر گرفته میشود. مقایسه ساده بین نقشه مغزی اولیه و ثانویه میزان پیشرفت را نشان میدهد.

نقشه مغزی معیار وخط پایه ای برای ما فراهم میکند. تا بدانیم آیا سطح شما بالاتر یا پایینتر از نورمال هست. درمانگر از این خط پایه استفاده می کند تا ببیند نمره Z کدام نواحی مغز را باید تقویت کند و به چه مقدار تقویت نیاز است.

اگر میخواهید از عوارض دارو مصون بمانید و از درمانی بدون عارضه برخوردار شوید با ما تماس بگیرید.

 

آدرس مطب: تهران – سعادت آباد – چهارراه شهرداری – خیابان سرو غربی – خیابان صدف – پلاک 15 – برج هرمزان – طبقه 10 – واحد 37 – مرکز مشاوره مهرانا
09014020479
02128428890

کانال تلگرام: https://t.me/drfarnazfaridi

اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.farnazfaridi