نقشه مغزی QEEG

کلینیک نقشه مغزی QEEG

تشخیص دقیق بیماری با استفاده از نقشه مغزی QEEG (تکنولوژی‌ روز دنیا)
درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلال یادگیری و بیش فعالی بدون استفاده از دارو
توانبخشی بیماران اتیسم، سکته مغزی، ام اس، ضایعه نخاعی و تروما به سر با استفاده از تحریک مغناطیسی مغز

نقشه مغزی

نقشه مغزی یکی از ابزارهایی است که در واحد ارزیابی و تشخیص مرکز سلامت مغز مورد استفاده قرار می گیرد. از این ابزار می توان جهت بررسی نابهنجاری های مغزی، ارائه پروتکل درمانی و نیز بررسی روند درمان استفاده نمود.

نقشه مغزی یا الکتروانسفالوگرافی کمّی (QEEG/Quantitative EEG) چیست؟

نقشه مغز آسیب های فیزیکی به مغز را نشان می دهد به طور مثال ضربه های مغزی، جریان های الکتریکی طبیعی بافت مغز را مختل می کند. همینطور آسیب هایی مانند تشنج، التهاب مغزی، اضطراب، افسردگی، اختلالات یادگیری، اختلال وسواس اجباری و … فعالیت امواج مغز را تغییر می دهند و در نقشه مغزی قابل مشاهده است.

برای درمان اختلال یادگیری می توان مهارت های کودک را گسترش دهید و به او کمک کنید تا روال زندگی عادی را طی کند. مشکلات یادگیری در کودکان معمولاً پیش از دوران دبستان و بوسیله نقشه مغزی یا QEEG قابل تشخیص دقیق است.

خوشبختانه هم بيش فعالی و هم اختلال يادگيری با نوروفيدبك اس لورتا قابل درمان است.
دیگر مزیت روش اس لورتا تحلیل درست و دقیق نقشه مغزی است. این فناوری امکانی ایجاد کرده است که حدود ۹۰ درصد کارکرد همه مناطق مغز به ویژه ساب کورتیکال با دقت بررسی و اندازه گیری می شود.

الكتروانسفالوگرافی (EEG)

نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرام (EEG) آزمایشی است که برای ارزیابی فعالیت الکتریکی مغز استفاده می شود. سلول های مغزی از طریق ایمپالس های الکتریکی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

الکتروانسفالوگرافی (EEG) روشی ساده، نسبتا ارزان و در شرایط مختلف بالینی سودمند است.

انجام آزمایش نوار مغز یا EEG یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت اختلالات و ناهنجاری‌های مغزی است. به راحتی می‌توانید با انجام این نوع آزمایش بسیاری از مشکلات خود را تشخیص دهید و حتی به طور زود هنگام اقدام به درمان آن بکنید.

نوار مغزی تستی ایمن و بدون درد است. در بیماران مبتلا به صرع، گاهی اوقات حمله تشنج عمداً در زمان گرفتن نوار مغزی برانگیخته می‌شود، البته بیمار کاملاً تحت نظارت و مراقبت قرار دارد.

نقشه برداری رنگی مغز روش تشخیصی کاملاً غیر تهاجمی است ، که انجام آن حتی به دفعات مکرر هیچگونه عوارضی برای بیماران ندارد ، و انجام الکتروانسفالوگرافی و نقشه برداری رنگی مغز در دوران حاملگی کاملا بی ضرر و بلامانع است .

کلینیک دکتر فریدی انواع خدمات روانپزشکی از جمله نوار مغز را ارائه می‌کند.
این مرکز تخصصی با دارا بودن انواع تجهیزات و بهره‌مندی از متخصصان یکی از آن مراکز انجام نوار مغزی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.