متخصص درمان اضطراب

متخصص درمان اضطراب
رهایی از افسردگی واضطراب
راهکاردرمانی اضطراب بدون دارو
مرکز درمان اضطراب

زندگی متفاوت همه را تحت تأثیر قرار می دهد. همه ما گاهی استرس را تجربه می کنیم، افرادی که روزانه با آن روبرو هستند، معمولاً از یک اختلال اضطراب رنج می برند. اضطراب یک مسئله بهداشت روان متداول است که میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا می شوند. متأسفانه، دانستن اینکه تنها نیستید، شرایط را برای مدیریت آسان تر نمی کند. هر روز می تواند یک چالش باشد، به خصوص که اضطراب یک مشکل خود پایدار است. اگر با اضطراب سر و کار دارید، در اینجا 6 اشتباه جدی وجود دارد که باید از آن ها دوری کنید.

1. اجتناب از همه چیزهایی که باعث ترس می شوند:یک علامت معمولی اضطراب، ترس غیرمنطقی است. فضاهای شلوغ، صحبت های عمومی و ارتفاعات همه نمونه هایی از چیزهایی هستند که فرد مضطرب از آن ها می ترسد. اگرچه اجتناب از این ترس ها می تواند مانع ترس شود، اما این عقیده که باید اضطراب داشته باشید را نیز تأیید می کند. این امر فقط باعث اضطراب بیشتر خواهد شد.

2. سعی در استفاده از تاکتیک های مضر برای مقابله:نوشیدن و مصرف مواد مخدر ممکن است برخی از نگرانی های شما را آزاد کند. با این حال، این نسخه طولانی نخواهد بود. تکیه بر مواد می تواند مشکلات بزرگی مانند اعتیاد ایجاد کند. بهتر است از مصرف اعتیاد آوربه طور کامل خودداری کنید.

3. بیداری در تمام طول شب:خوابیدن در هنگام مقابله با اضطراب می تواند دشوار باشد. استرس معمولاً خواب را بی قرار می کند یا باعث بی خوابی می شود و منجر به کمبود خواب می شود. اگرچه عادت خواب سالم می تواند خواب را بهبود بخشد. بسیاری از افراد مبتلا به اضطراب به طورمعمول دیر از خواب بیدار می شوند. این یک اشتباه بزرگ است زیرا عدم خواب فقط اضطراب را بدتر می کند.

4.انتظار درمان فوری:نمی توان انتظار فوری برای درمان داشت. حتی داروها فوراً کار نمی کنند و ممکن است ماه ها طول بکشد تا تأثیر بگذارند. به جای تسلیم شدن، باید به درمان های ارائه شده پایبند باشید.زندگی بدون اضطراب مطمئناً آسان نیست. با جستجوی کمک حرفه ای و جلوگیری از اشتباهات فوق می توانید سلامت روان خود را به حالت عادی برگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *