زمان تاثیر نوروفیدبک چقدر است ؟

زمان تاثیر نوروفیدبک چقدر است ؟


شرایط هر بیمار برای دریافت درمان نوروفیدبک متفاوت است اما با این حال، یادگیری بیشتر در مورد نحوه عملکرد نوروفیدبک و کارهایی که می تواند برای شما انجام دهد به شما کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد این فرآیند بگیرید.

احتمالا قبل از هر اقدامی این سوالات برایتان ایجاد می شود که آیا باید در جلسه اول متوجه تغییر شوید؟ بهترین و واقع بینانه ترین زمان تاثیر نوروفیدبک چه زمانی است؟

برای اینکه پاسخ سوالات خود را در رابطه با نوروفیدبک دریافت کنید و با زمان تاثیر نوروفیدبک آشنا شوید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک که EEG بیوفیدبک یا نوروتراپی نیز نامیده می شود، از فناوری برای شناسایی الگوها و بی نظمی های درون مغز استفاده می کند. هنگامی که یک الگو یا مشکل شناسایی می شود، ممکن است اغلب با استفاده از نشانه های صوتی و تصویری برای تغییر الگوهای زمان بندی و فعال سازی در مغز، اصلاح شود.

نوروفیدبک هیچ شرایطی را هدف قرار نمی دهد، اما در عوض به آرامی مغز را به محدوده طبیعی هدایت می کند و به مغز اجازه می دهد به الگوی سالم تری بازگردد. با گذشت زمان، این فرآیند یافتن و اصلاح بی ‌نظمی ‌ها می ‌تواند به کاهش مشکلات مرتبط با شرایط مختلف کمک کند و در نتیجه بدون دارو یا مداخله شیمیایی تسکین می ‌یابد.

نوروفیدبک چیز جدیدی نیست و برای چندین دهه برای کمک به بیماران با طیف گسترده ای از تشخیص ها و مسائل استفاده شده است و همچنان به بهبود و تکامل ادامه می دهد.

نوروفیدبک به چه شرایطی کمک می کند ؟

نوروفیدبک به چه شرایطی کمک می کند ؟

نوروفیدبک به چه شرایطی کمک می کند؟

نوروفیدبک برای بازگرداندن مغز به یک الگوی سالم تر استفاده می شود و برای بیمارانی که از اضطراب، افسردگی، OCD، ADD، ADHD، سکته مغزی، وزوز گوش، از دست دادن حافظه، بی خوابی و غیره رنج می برند، مناسب است. علاوه بر این شرایط، نوروفیدبک اخیراً به عنوان درمانی برای آسیب ‌های مغزی تروماتیک (از جمله ضربه مغزی) و اوتیسم نیز کاربرد دارد.

در حالی که نوروفیدبک اغلب برای کمک به افرادی که از طیف گسترده ای از شرایط پزشکی رنج می برند استفاده می شود، همچنین برای بهبود عملکرد، افزایش وضوح و دستیابی به نتایج دلخواه استفاده می شود. ورزشکاران، دانش پژوهان و سایر متخصصان در رشته های خود از نوروفیدبک به عنوان راهی برای بهینه سازی مغز خود استفاده می کنند که ممکن است به انها کمک کند تا به اوج عملکرد خود دست یابند.

 

از یک جلسه معمولی نوروفیدبک چه انتظاری می توان داشت؟

جلسه درمان نوروفیدبک با یک ارزیابی اولیه و تجزیه و تحلیل شروع خواهید کرد تا تعیین کنید نوروفیدبک چگونه ممکن است به بهترین شکل به شما کمک کند. در مرحله بعد، تیم ماهر و آگاه در زمینه ارائه درمان نوروفیدبک، پروتکلی را ایجاد می کند که به طور موثر نگرانی ها و علائم شما را هدف قرار می دهد. هنگامی که یک برنامه درمانی مشخص شد، هفته ای دو بار برای جلسات نوروفیدبک 30 دقیقه ای به مرکز مراجعه خواهید کرد.

در طول جلسات درمان با نوروفیدبک آرام می‌ شوید و از یک بازدید آرام‌ بخش که شامل صدا و ویدیوی دلخواه شما می ‌شود، لذت خواهید برد، در این حین، عینک‌ ها و حسگرهای ویژه ‌ای را به چشم می‌ زنید که نواحی تحت آموزش را نظارت می ‌کنند. افرادی که تحت درمان با نوروفیدبک قرار می گیرند این تجربه را آرام‌ بخش می دانند و از آن به عنوان راهی برای «بازنشانی و شارژ مجدد» یاد می کنند؛ زیرا این درمان برای تسکین علائم ناراحت‌کننده ‌ای که تجربه کرده ‌اند کار می ‌کند.

همانطور که فرد به طور منظم در جلسات نوروفیدبک شرکت می کند، مغز در حفظ الگوهای امواج مغزی سالم بدون کمک، مهارت بیشتری پیدا می کند.

 

زمان تاثیر نوروفیدبک

اکثر افراد، فرآیند نوروفیدبک و تمرین را آرامش بخش می دانند؛ زمان تاثیر نوروفیدبک برای برخی بلافاصله پس از درمان است و احساس آرامش می کنند و نتیجه می گیرند، اما به طور کلی، زمان تاثیر نوروفیدبک برای هر بیمار متفاوت است.

اکثر افرادی که از این روش درمانس استفاده می کنند، فواید نوروفیدبک را در 3 تا 4 هفته یا 6 تا 8 جلسه احساس می کنن. به همین دلیل است که گفته می شود زمان تاثیر نوروفیدبک در افرد با توجه به شرایطی که دارند، متفاوت خواهد بود.

نتایج نوروفیدبک چقدر دوام دارد ؟

نتایج نوروفیدبک چقدر دوام دارد ؟

نتایج نوروفیدبک چقدر دوام دارد؟

از آنجایی که نوروفیدبک برای آموزش مغز برای ایجاد ارتباطات موثر و ایجاد تغییرات مثبت کار می کند، نتایج آن ماندگار هستند. تکمیل نوروفیدبک مانند یادگیری هر مهارت دیگری است؛ از دوچرخه سواری گرفته تا شنا یا بافتنی، پس از کسب مهارت، آن را حفظ خواهید کرد.

برخی از بیماران دوست دارند به طور منظم برگردند و بررسی کنند؛ به خصوص اطفال که دائماً در حال تجربه رشد و تغییر هستند، ممکن است نیاز داشته باشند گهگاهی به پزشک، گفتار درمانگر یا فیزیوتراپ مراجعه کنند.

 

معرفی بهترین مرکز در تهران برای دریافت درمان نوروفیدبک

اگر به فکر یک روش درمانی بدون دارو و بدون عوارض جانبی برای درمان مشکلات و اختلالات رفتاری هستید، بهتر است استفاده از روش های مدرن و جدید را در نظر بگیرید و برای این منظور به یک مرکز یا کلینیک معتبر در این زمینه مراجعه کنید تا تمام اقدامات لازم در جهت درمان با نوروفیدبک، زیر نظر افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شده و روند درمانی شما به بهترین شکل ممکن پیش رود و با مشورت پزشک یا روانشناس ارائه دهنده این درمان، از زمان تاثیر نوروفیدبک، مطلع شوید.

خانم دکتر فریدی، روانشناس و نوروتراپیست هستند و در زمینه درمان اختلال یادگیری رفتاری و روانی مانند کمبود توجه، تکانشگری، بیش فعالی، اوتیسم، اضطراب، افسردگی، وسواس، پرخاشگری، اعتیاد، صرع، اختلال حافظه، اختلالات گفتاری و توانبخشی سکته مغزی تخصص دارند و درمان هایی که برای این اختلالات مورد استفاده قرار می دهند از طریق تکنولوژی هایی همچون نقشه مغزی QEEG، نوروفیدبک به شیوه نوین لورتا و تحریک مغزی است که اثربخشی بسیار عالی در درمان این اختلالات خواهند داشت.

برای ارتباط با خانم دکتر فریدی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

  • آدرس: تهران سعادت آباد خ ٢٨غربي پلاك ٧٦
  • شماره تماس: 02128428890 –  09014020479

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.