درمان میگرن

مرکز درمان میگرن

?درمان میگرن بدون دارو
?مرکز تخصصی درمانهای میگرن
?متخصص درمان میگرن
?کلینیک درمانهای میگرن سعادت آباد
?مشاوره درمانهای سردرد میگرنی غرب تهران
?تاثیرات میگرن بر سلامت روان
?دلایل تاثیرات منفی میگرن بر سلامت روان
?درمان اضطراب و افسردگی ناشی از میگرن
?تغییرات سبک زندگی برای درمانهای میگرن

ارتباط میگرن با سلامت روان، اضطراب و افسردگی

◀️ اگر شما از مبتلایان به میگرن هستید، خوب می‌دانید که حملات میگرنی چقدر رنج‌آور هستند: سردرد و حالت تهوع و پایین آمدن آستانه تحمل، تنها بخشی از مشکلاتی است که این بیماری ایجاد می‌کند.
میگرن علاوه بر سردرد می‌تواند باعث ایجاد اختلالات در سلامت روان افراد مبتلا نیز بشود و موقعیت‌های اجتماعی، عاطفی و کاری افراد را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.
اما با دانستن اینکه شما تنها نیستید، ممکن است کمی احساس راحتی کنید.

◀️۶۰ درصد از کسانی که میگرن را تجربه میکنن دچار حالت تهوع میشوند.در واقع بخشی از مسیر عصبی که کنترل استفراغ را بر عهده دارد تحریک میشود.
همچنین در ناحیه بصل النخاع بیماران میگرنی فعالیتهایی رخ میدهدکه احتمالا باعث بروز حالت تهوع میشود

◀️برخی از افراد ممکن است قبل از شروع سردرد تغییر در خلق داشته باشند. آنها ممکن است تحریک پذیرتر یا افسرده تر شوند. دیگران ممکن است متوجه حس غریبی مثل بو یا مزه غیر طبیعی شوند. بیماران ممکن است احساس خستگی بیشتر کنند، مکررا” خمیازه بکشند، یا احساس کشیدگی عضلانی داشته باشند.تقریبا” از هر 4 بیمار یک نفر این علائم آغازین را تجربه میکند. این علائم می توانند تا حتی 24 ساعت قبل از شروع سردرد ایجاد شوند.
بر خلاف باور بسیاری که این نوع سردرد درمان ندارد، می توان سردرد میگرنی را کنترل کرد و در صورت تداوم کنترل این نوع سردرد ها در برخی موارد درمان قطعی  انجام می شود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.