تقویت حافظه و درمان فراموشی با تحریک نوری بدون خطر

تقویت حافظه و درمان فراموشی با تحریک نوری بدون خطر

مغز حیاتی ترین اندام بدن انسان است اما می تواند از بسیاری از اختلالات مختلف، از جمله فراموشی رنج ببرد. اگرچه امروزه روش های مختلفی برای تقویت حافظه و درمان فراموشی وجود دارد اما تمام این روش ها بی خطر نبوده و ممکن است عوارض جانبی مختلفی به همراه داشته باشند.

برای اینکه با یکی از جدیدترین و بدون خطر ترین روش ها برای تقویت حافظه و درمان فراموشی آشنا شوید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه بمانید. در این بخش اطلاعات بسیاری خوبی در رابطه با درمان فراموشی با تحریک نوری کسب خواهید کرد.

 

درمان فراموشی با تحریک نوری

آیا اخیراً مغز شما ضعیف شده یا شاید با همان سرعت قبلی کار نمی کند؟ این کاهش عملکرد ممکن است نتیجه سلامت منبع انرژی در سلول های مغز یعنی، میتوکندری باشد. در سنین پایین می آموزیم که خورشید مسئول تمام حیات روی زمین است و نور نقش کلیدی در فرآیندهای بدن ما ایفا می کند، به عنوان مثال، بینایی بر اساس سلول های حساس به نور در شبکیه به نام گیرنده های نوری است. بنابراین، جای تعجب نیست که تحقیقات جدید نشان می دهند که نوع خاصی از نور خورشید، می تواند به بهبود بیماری ها، توقف و حتی معکوس کردن علائم فراموشی و زوال عقل، کمک کند.

در واقع، تحقیقات نشان داده است که تحریک نوری مغز با نور نزدیک مادون قرمز، عملکرد میتوکندری ها را تحریک کرده و به بازگرداندن عملکرد بهینه مغز کمک می کند و همین موضوع باعث شده تا درمان فراموشی با تحریک نوری به یکی از روش های درمانی بدون خطر و پرطرفدار برای این منظور تبدیل شود و به عنوان یک گزینه درمانی از جایگزینی بوتاکس تا پیشگیری از کاهش حافظه، در حال تحقیق است.

تقویت حافظه و درمان فراموشی با تحریک نوری بدون خطر

تحریک نوری چگونه انجام می شود؟

نور، دارای یک طیف مشخص است و چشم انسان فقط می تواند قسمتی از نور طبیعی موجود را ببیند. دستگاه‌ های تحریک نوری، نور نزدیک به مادون قرمز نزدیک (800 نانومتر تا 1100 نانومتر) را ساطع می ‌کنند که خارج از طیف مرئی چشم انسان است اما همچنان می‌ تواند به پوست، جمجمه و مغز انسان نفوذ کند. نور مادون قرمز به دلیل توانایی منحصر به فرد آن در درمان بیماری های مزمن مغز و کمک به حفظ سلامت مغز، یک جزء ضروری در تقویت حافظه و درمان فراموشی است.

اگر کمی به علم زیست شناسی علاقه مند باشید، مطمئنا این عبارت را بسیار شنده اید که، “میتوکندری نیروگاه سلول های مغز است.” اساساً، میتوکندری به هر سلول انرژی به شکل آدنوزین تری فسفات (ATP) می دهد که سلول را حفظ کرده و به عملکرد صحیح آن کمک می کند. این موضوع کمک می کند تا ماهیچه ها خم شوند و قلب به لطف کار مجدانه ATP می تپد.

آسیب، بیماری و یا کهولت سن، می ‌تواند بر سلول‌ های مغزی فشار وارد کند. فشار سلولی باعث می شود که میتوکندری فعال شده و شروع به تولید چیزی به نام نیتریک اکسید کند. نیتریک اکسید اغلب می تواند برای بدن مفید باشد و به کاهش درد عضلانی و کاهش فشار خون کمک کند. با این حال، هنگامی که اکسید نیتریک بیش از حد در میتوکندری تولید می شود، به طور رقابتی تولید ATP را متوقف می کند که منجر به چیزی به نام فشار اکسیداتیو می شود و این فشار اکسیداتیو، باعث طیف گسترده ای از اختلالات وحشتناک مانند التهاب، مرگ سلولی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، سرطان و بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر یا فراموشی می شود.

اما خبر خوب این است که تحریک نوری، با ایجاد اختلال در اثرات مضر اکسید نیتریک بر تولید ATP در میتوکندری، این مشکلات را از بین می برد و از این رو، درمان فراموشی با تحریک نوری، یکی از روش های مدرن و اثربخش در این زمینه است که بدون خطر و عوراض جانبی خواهد بود.

روش کار تحریک نوری اینگونه است که، به طور خاص، یک آنزیم حساس به نور به نام سیتوکروم سی اکسیداز (CCO) در میتوکندری را هدف قرار می دهد. نور مادون قرمز یا نزدیک به مادون قرمز جذب شده توسط CCO به افزایش فعالیت آنزیم و افزایش تولید ATP کمک می کند. علاوه بر این، این فرآیند سنتز اکسید نیتریک را افزایش می‌ دهد و منجر به اتساع عروق (تبسط رگ‌ های خونی) و افزایش جریان خون به مغز می ‌شود.

 

درمان فراموشی با تحریک نوری چگونه است؟

بیماری فراموشی، آلزایمر، زوال عقل، یا هر اختلال عصبی، می تواند با از دست دادن ساختاری و عملکردی پیشرونده و یا مرگ نورون ها مشخص شود که منجر به کاهش توانایی های شناختی، حافظه و حرکتی می شود.

تحریک نوری، دقیقاً این مشکلات را هدف قرار می دهد و به بازگرداندن عملکرد صحیح مغز کمک می کند. این روش، در بیشتر موارد، با افزایش عملکرد میتوکندری، کاهش تجمع پروتئین، کاهش فشار اکسیداتیو و سرکوب التهاب، اثرات مفیدی را نشان می دهد و به همین دلیل است که درمان فراموشی با تحریک نوری به یکی از روش های محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است.

تحقیقات تخصصی در رابطه با تحریک نوری، نشان داده است که این روش می تواند به طور بالقوه نه تنها به کاهش علائم خاصی از زوال عقل کمک کند، بلکه می تواند یک عامل پیشگیری کننده نیز باشد!

 

تقویت حافظه و درمان فراموشی با تحریک نوری بدون خطر

جدیدترین دستگاه برای درمان فراموشی با تحریک نوری

از انجایی که اثربخشی تحریک نوری در درمان فراموشی ثابت شده است، بسیار از محققان بر روی این روش درمان تحققیات گسترده ای انجام داده و توانسته اند دستگاه جدیدی برای تحریک نوری طراحی و تولید کنند.

Neuronic، دستگاه های سلامتی را توسعه می دهد که نور نزدیک به مادون قرمز را ارسال می کنند. تحقیقات بالینی نشان داده است که نور نزدیک به مادون قرمز، تاثیر مثبتی بر حافظه، حرکت و ثبات خلق و خو دارد

این دستگاه، دقیقا شبیه به یک کلاه ایمنی طراحی شده و نور نزدیک به مادون قرمز را با طول موج 1070 نانومتر را تولید می کند و بهبود قابل توجهی در علائم فراموشی و بهبود حافظه خواهد داشت.

 

بهترین کلینیک در تهران برای درمان فراموشی با تحریک نوری

اگرچه روش های متعددی برای درمان فراموشی وجود دارد، اما شاید درمان فراموشی با تحریک نوری را بتوان یک روش ایمن، غیر تهاجمی ، بدون خطر و موثر معرفی کرد. بنابراین اگر تمایل دارید از این روش درمانی جدید بهره مند شوید، لاز است به کلینیک های تخصصی که دارای دستگاه ها و ابزارهای جدید برای ارائه روش درمان تحریک نوری هستند مراجعه کنید.

کلینیک دکتر فرید، اولین و تنهاترین کلینیک درمانی در تهران است که از دستگاه نورونیک برای درمان فراموشی با تحریک نوری استفاده می کند.

خانم دکتر فریدی، روانشناس و نوروتراپیست هستند و در زمینه درمان انواع اختلالات رفتاری و روانی مانند تکانشگری، بیش فعالی، اوتیسم، اضطراب، افسردگی، وسواس، پرخاشگری، اعتیاد، صرع، اختلال حافظه، اختلالات گفتاری و توانبخشی سکته مغزی تخصص دارند و درمان هایی که برای این اختلالات مورد استفاده قرار می دهند از طریق تکنولوژی هایی جدیدی همچون تحریک نوری، نقشه مغزی QEEG، نوروفیدبک به شیوه نوین لورتا و تحریک مغزی است که اثربخشی بسیار عالی در درمان این اختلالات خواهند داشت.

برای ارتباط با خانم دکتر فریدی می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

  • آدرس: تهران سعادت آباد خ ٢٨غربي پلاك ٧٦
  • شماره تماس: 02128428890 –  09014020479

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.